Григорівська початкова школа І ступеня Могилів-Подільської міської ради Могилів-Подільського району Вінницької області с. Григорівка

Історія Григорівської початкової загальноосвітньої школи І ступеня

Будівництво приміщення школи в селі Григорівка розпочалося  в 1928 році і продовжувалося до 1934 року. Все будівництво здійснювалося жителями села вручну, єдиною тягловою силою на будівництві були воли. Приміщення ще не було добудоване, а школа розпочала свою роботу. Це відбулося в 1932 році. Взагалі, приміщення планувалося використати  як військовий об’єкт (госпіталь) на випадок війни. Село Григорівка в той час було в прикордонній зоні, бо по Дністру до 1944 року проходив кордон з тодішньою Бессарабією.

Перший випуск учнів школи відбувся в червні 1941 року. Директором школи на той час був С.Я.Трочун, завучем – Я.І.Болтян. В роки війни завуч був зв’язаний з підпіллям, зрадник виказав його німцям, внаслідок чого Я.І.Болтян був розстріляний. Серед перших випускників- П.М.Гоцуляк, Л.Ф.Бурлак, Ф.П.Боднар, О.Ф.Яцентюк. Всі вони стали вчителями і довгий час працювали в рідній школі.

В 1944 році школа відновила свою роботу в статусі семирічної. Директором школи в той час був Поліщук Іван Максимович.

На початку 50-х років школа знову стала середньою і перший післявоєнний випуск учнів відбувся в 1956 році, було випущено два класи. Директором школи в цей період працював Довганюк Григорій Павлович.

Більшість випускників були переростками і після школи зразу йшли в армію. До 1960 року школа працювала в дві зміни. Тут навчалися діти з багатьох навколишніх сіл: Слободи-Шлишковецької, Бронниці, Грушки, Карпівки, Сказинців, Воєводчинців, Шлишковець, Пилипів, Петрівки, Садок. В 1956-57 навчальному році з Бандишівки ходили учні цілим класом, весь клас був Бандишівський. А всього в той рік було три  8 класи.

Директорами школи працювали:

з 1962 по 1965 рік – Осатюк Володимир Ілліч;

з 1965 по 1967 рік –Українець Павло Кіндратович;

з 1967 по 1972 рік –Слободянюк Олексій Григорович;

з 1972 по 1983 рік – Урсол Марія Петрівна.

В статусі середньої школа існувала до 1983 року, після чого була реорганізована в восьмирічку. Директором школи в цей час був призначений Шовковий Василь Гнатович, який пропрацював до 2000 року.

У зв’язку з демографічною ситуацією в 2006 році школа була реорганізована в початкову.

Багато випускників школи стали визначними людьми: лікарями, військовими, науковцями.

Серед них:

-М.Бурса –(довоєнний випускник ), лікар- рентгенолог;

-І.Шевчук- кандидат хімічних наук, проживає в м.Києві;

-М.В.Гоцуляк –генерал-майор;

-Ф.І.Бурлак – генерал-майор;

-М.Кікішев – військовий журналіст, письменник, полковник;

-М.Каменюк- майор, працював на Байконурі;

-М.Ф.Каменюк – відомий український поет;

-В.М.Тумак – полковник, працівник Міністерства оборони України, проживає в Києві;

-полковники – В.Андрухов, В.Гоцуляк, В.Міняйлюк.